Atrakcja dla dzieci w Berlinie

Przydatne informacje:

 • www.naturkundemuseum-berlin.de
 • Invalidenstrasse 43
 • od wtorku do piątku w godzinach od 9.30 do 18.00, w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 18.00. W poniedziałek zamknięte - ostatnie wejście na 30 min przed zamknięciem .
 • Bilet normalny: 5 Euro, ulgowy: 3 Euro, dzieci do lat 6 za darmo. Bilet rodzinny 10 Euro (2 osoby dorosłe i maks. 3 dzieci do 14 lat), bilet dla małej rodziny 6 Euro (1 osoba dorosła i maks. 2 dzieci do 14 lat).
 • U-Bahn: U6 Naturkundemuseum
  S-Bahn: Hauptbahnhof, Nordbahnhof + 10 minutowy spacer
  Tramwaj: M6, M8, 12
 • 2-4 godziny
 • Do Muzeum Historii Naturalnej warto wybrać się nawet z małymi dziećmi (wiele dzieci wieku przedszkol-nym pasjonuje się dinozaurami).
  Warto skorzystać ze wspólnej promocji Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki, dzięki której, kupując bilety do jednego muzeum możemy zwiedzić oba.

Muzeum Historii Naturalnej (Museum fur Naturkunde, Naturkundemuseum) to jedno z największych tego typu muzeów na świecie – w jego zbiorach znajduje się ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, botanicznych, paleontologicznych oraz z dziedzin pokrewnych.

 

Główną atrakcją muzeum jest największy na świecie zrekonstruowany szkielet branchiozaura. Okaz ma ponad 11 metrów wysokości i 22 metry długości i robi olbrzymie wrażenie. Obok branchiozaura stoją zrekonstruowane szkielety innych mniejszych dinozaurów. Szkielety można także oglądać przez wirtualne lornetki nazywane juraskopami. Spoglądając w nie widzimy ożywające w wirtualnej rzeczywistości dinozaury - obok szkieletów pojawiają się mięśnie i skóra. Dla dzieci to niezapominane przeżycie.

 

W muzeum zaprezentowane są również inne skamieniałości, a wśród nich najlepiej zachowany szkielet przodka ptaków Archaeopteryxa.

 

Na dzieciach oprócz dinozaurów duże wrażenie robią powiększone modele owadów, przedstawione w skali od 20:1 do 100:1 oraz modele zwierząt naturalnej wielkości, przedstawione w swoim naturalnym środowisku. 

 

W muzeum można również obejrzeć ekspozycję poświęconą ewolucji (w tym początkom człowieka), wystawę o kosmosie i układzie słonecznym oraz wiele innych. 

 

Ciekawostką może być również fakt, że jest to najstarsze państwowe muzeum na świecie, które zostało założone 1810 roku. Muzeum jest ciągle rozbudowywane i modernizowane.  W 2010 roku zwiedzającym został udostępniony, najnowocześniejszy na świecie zbiór preparatów „mokrych”. Kolejny etap przebudowy zostanie ukończony w 2016 roku.

 

Przykładowy apartament w Berlinie:
test
Elisa Berlin
Dane kontaktowe:

VISITCITY24.COM
tel. 602 446 440
e-mail: info@visitcity24.com