Atrakcja dla dzieci w Berlinie

Przydatne informacje:

 • www.neues-museum.de
 • Bodestraße 1-3
 • Muzeum otwarte codziennie, od niedzieli do środy w godzinach 10.00 – 18.00; w czwartki, piątki i soboty od 10.00 do 20.00. Ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem.
 • Bilet normalny: 10 Euro, ulgowy: 5 Euro, dzieci do lat 16 za darmo.
  Można kupić całodzienny bilet który uprawnia do wejścia do wszystkich muzeów na wyspie: normalny za 14 Euro, ulgowy za 7 Euro, dzieci do 16 lat za darmo.
 • U-Bahn: U6 (Friedrichstraße)
  S-Bahn: S1, S2, S25 (Friedrichstraße); S5, S7, S75 (Hackescher Markt)
  Tramwaj: M1, 12 (Am Kupfergraben); M4, M5, M6 (Hackescher Markt)
 • 2-4 godziny
 • Kuszące ze względu na niską cenę może wydawać się zwiedzenie kilku muzeów na wyspie muzeów w ciągu jednego dnia (bilet w cenie 14/7 Euro). W takim wypadku polecamy odwiedziny w Muzeum Pergamońskim i Neues Museum (Nowe Muzeum) – są one naszym zdaniem najciekawsze dla dzieci i młodzieży. Zwiedzanie z dziećmi większej liczby muzeów w ciągu jednego dnia nie ma sensu.

Nie trzeba jechać do Egiptu żeby zobaczyć prawdziwe mumie, tajemnicze sarkofagi, starożytne kolumny i inne zabytki z czasów faraonów. Nowe muzeum w Berlinie zawiera jedną z największych w Europie kolekcję zabytków starożytnego Egiptu, w tym jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych – popiersie Neferetiti. Oprócz tego możemy obejrzeć niezliczoną ilość sarkofagów, rzeźb z różnych okresów, papirusów i innych zabytków, niektórych wykonanych ponad 4500 lat temu. 

 

Oprócz kolekcji Egipskiej w muzeum wystawione są:  skarb wydobyty w ruinach Troi (tzw. skarb Priama), greckie i rzymskie zabytki z czasów antycznych, eksponaty z wczesnego średniowiecza oraz czasów prehistorycznych (czaszka neandertalczyka, narzędzia z epoki kamienia). 

 

Nowe Muzeum zainteresuje wszystkich, którzy interesują się początkami historii. Krótką natomiast wizytę i obejrzenie popiersia Neferetiti można polecić właściwie każdej rodzinie.

 

Przed wizytą w muzeum warto przeczytać z dzieckiem jedną z dostępnych na rynku ilustrowanych encyklopedii dla dzieci o starożytnym Egipcie. Wówczas wizyta będzie dużo bardziej interesująca.

 

Dane kontaktowe:

VISITCITY24.COM
tel. 602 446 440
e-mail: info@visitcity24.com