Atrakcja dla dzieci w Berlinie

Przydatne informacje:

 • www.tropical-islands.de
 • Tropical Islands Allee 1, 15910 Krausnick,
 • Całą dobę – o 3:00 w nocy pobierana jest automatycznie opłata za kolejną dobę, Strefa Saun 9:00 do 1:00 w nocy
 • Strefa Tropikalna: dorośli 36 EUR, dzieci (6-14 lat) – 28,50 EUR, dzieci do 5 lat gratis.
  Strefa saun: dorośli 36 EUR, dzieci (6-14 lat) – 28,50 EUR, dzieci do 5 lat gratis.
  Bilet Kombi (obie strefy): dorośli 42 EUR, dzieci (6-14 lat) – 28,50 EUR, dzieci do 5 lat gratis.
  WAŻNE: jeśli bilety kupują 2 osoby dorosłe to płacą za jedno dziecko, natomiast do trójki dzieci może wejść za darmo. Darmowe wejście należy się również osobom wchodzącym w dniu swoich urodzin – oczywiście potrzebny jest odpowiedni dokument (może być dowód osobisty). Promocje nie łączą się.
  Bilety można nabywać również on-line.
 • Dojazd jest bardzo dogodny – praktycznie cały czas autostradą (kierunek Dresden – od ringu jest to autostrada A13). Z autostrady należy zjechać zjazdem Staakow, przed zjazdem jest brązowy znak informujący o tym, że w pobliżu znajduje się Tropikalna Wyspa. Parking przy obiekcie jest duży i bezpłatny.
 • cały dzień
 • Jeśli podróżujecie Państwo z 1 dzieckiem (czyli nie będziecie korzystali z darmowego wejścia dla drugiego i kolejnych dzieci) to warto poszukać biletów zniżkowych typu 2 osoby w cenie 1 – często są do dostania na www.visitberlin.pl
  Co prawda regulamin nie pozwala na wnoszenie własnej żywności, ale parę kanapek, napoje i przekąski pozwolą Państwu sporo zaoszczędzić. Należy pamiętać, że w obiekcie jest ciepło – nie należy więc zabierać czekoladowych słodyczy i produktów, które źle znoszą upał.
  Oczywiście należy zabrać ze sobą ręczniki (im większe tym lepsze) oraz ew. dmuchane zabawki dla dzieciaków.
  Prosimy unikać wizyt na Wyspie w dni wolne od pracy – w weekendy oraz w święta (również polskie!) jest tam bardzo tłoczno.
  W najbliższej okolicy nie ma żadnych atrakcji turystycznych!

To wyjątkowe miejsce ma swoich gorących fanów, ale są również tacy, którzy po wizycie na Tropikalnej Wyspie nie byli zachwyceni. Oprócz opisu atrakcji postaramy się podzielić naszymi wrażeniami oraz napisać o „za i przeciw” wizycie na Wyspie!

 

Tropical Islands położone jest (w zasadzie powinno się pisać „położone są”! – bo dokładne tłumaczenie to Tropikalne Wyspy – ale sam właściciel nazywa swój obiekt po polsku Tropikalna Wyspa) ok. 60 km na południe od centrum Berlina. Sam obiekt znajduje się w olbrzymim hangarze o kształcie zbliżonym do lekko spłaszczonej po bokach półkuli! Powierzchnia pod dachem to 66 tysięcy metrów kwadratowych, długość 360 metrów, szerokość 210 m., wysokość 107 m. Obiekt powstał w 2000r. jako … hangar służący do budowy olbrzymich sterowców, jednak jego pierwotny właściciel zbankrutował już w 2002r.

 

Obiekt dzieli się na 2 strefy: Strefę Tropikalną i Strefę Saun i Wellness. Do każdej strefy należy nabyć odpowiedni bilet !!! Przejście pomiędzy strefami oznacza naliczenie dodatkowej opłaty (są bramki) - jeśli nie macie Państwo biletu typu Kombi, który uprawnia do wstępu do obu stref.

 

Podstawowe atrakcje w ramach Strefy Tropikalnej to:

 

- Morze Południowe – to basen w kształcie półkola wraz z brodzikiem dla maluszków, plaża z piaskiem i leżakami oraz palmami. Temperatura wody to ok. 28 stopni C. Jeśli Wasze dzieci lubią bawić się w piasku lub jeśli macie bardzo małe dzieci (brodzik!!!) to jest to odpowiednie miejsce, aby rozłożyć swój ręcznik – dodatkowo ten basen jest większy niż Laguna – może być więc dobrym miejscem, aby popływać (głębokość max. 135 cm),

 

- Laguna Bali – to nasze ulubione miejsce! – co prawda basen jest mniejszy niż Morze Południowe, ale jest tu więcej atrakcji – 2 rury do zjeżdżania, 2 jacuzzi, fontanna, rwąca rzeka, wodospady, masaż wodny – no i woda jest cieplejsza 31-32 stopnie C. Laguna jest położona bardziej centralnie, a na plaży jest również piasek, choć ze względu na dużą liczbę leżaków nie należy nastawiać się na budowanie zamków.

 

- Klub Tropino – to spory plac zabaw dla dzieci (kiedyś dodatkowo płatny, teraz jest w cenie biletu wejściowego na Wyspę!). Maluchy mogą pojeździć samochodzikami na pedały, powspinać się czy też popływać rowerami wodnymi. Od 13:30 zaczynają się animacje – konkursy, poszukiwanie skarbów (15:00), a następnie dyskoteka dla dzieci (16:30).

 

- Zjeżdżalnie  - 4 ślizgawki – od łagodnej dla maluszków do nachylonej pod sporym kątem rury – tam z wysokości 27 metrów można zjechać do basenu z prędkością ok. 70 kmh! Z tej zjeżdżalni (niebieska rura) mogą korzystać osoby powyżej 14 lat. Polecamy do wszystkich wielbicieli zjeżdżalni wodnych. Z dwóch mniejszych zjeżdżalni można zjeżdżać wykorzystując wielkie dmuchane dętki. Wstęp do zjeżdżalni to koszt 5 EUR.

 

- Balon z koszem na linie – jeśli chcecie Państwo obejrzeć Tropikalną Wyspę z wysokości 55 metrów to zapraszamy na lot balonem na uwięzi – balonem lecą 2 osoby, a bilet kosztuje 12 EUR dla dorosłego i 7 EUR dla dzieci do lat 14.

 

W Strefie Saun i Wellness można korzystać z całej gamy saun (kamienna, drzewna, ziołowa, błotna), łaźni parowych (kwiatowa, grota solna), peelingów (cena od 4,50 do 6,50 EUR), masaży oraz zabiegów kosmetycznych (za dodatkową opłatą). 

 

Tropikalna Wyspa to zdecydowanie atrakcja na cały dzień – my zwykle staramy się tam dojechać przed 9 rano, aby zająć wygodne miejsce przy Lagunie.

 

Aby wejść należy udać się do kasy, zgłosić ew. posiadane zniżki i pobrać opaski. Opaska jest naszym kluczem do szafki (można tam zostawić ubranie, bagaż) oraz służy do „nabijania” opłat za usługi oraz produkty z których korzystamy. Płatność za wstępy oraz nabyte produkty następuje w kasie, podczas opuszczania Wyspy.

 

Na Wyspie można podziwiać egzotyczne rośliny oraz zwierzęta (papugi, pawie, bażanty oraz ryby w specjalnym basenie). Egzotyczne formy mają również budynki wewnątrz hangaru – pochodzą z Bali oraz z Borneo i Tajlandii.

 

Jak widać atrakcji jest multum, jednak warto wybrać się tam w większej grupie – nasze doświadczenia pokazują, że im więcej dzieciaków tym lepsza zabawa! Krytycy Wyspy zwracają uwagę na wysoki koszt biletów, niezbyt dobre jedzenie – i oczywiście drogie oraz atmosferę sztuczności czy wręcz kiczu. Oczywiście – tropikalny wystrój to tylko namiastka prawdziwej egzotyki – jeśli jednak chcecie Państwo poczuć egzotyczny klimat i jeszcze dodatkowo poświęcić na to 1 lub 2 dni to lepszą opcją jest Tropical Islands niż wylot do Tajlandii czy nawet na Majorkę.

 

Przykładowy apartament w Berlinie:
test
Leibniz at ZOO
Dane kontaktowe:

VISITCITY24.COM
tel. 602 446 440
e-mail: info@visitcity24.com